UUDISED

Sooduspakkumine!

Tartu Kunstimuuseum on nüüd ka Instagramis www.instagram.com/tartukunstimuuseum ! Muuseumi külastusele kehtib selle puhul järgnev sooduspakkumine:

Untitled


„Kogu lugu!“ peavarahoidja Mare Joonsaluga
Silvia Jõgever. Õngitsejad. 1967. Õli, papp. Tartu Kunstimuuseum.

Silvia Jõgever. Õngitsejad. 1967. Õli, papp. Tartu Kunstimuuseum.

Muuseumi kogudele keskenduv sari „Kogu lugu!“ pakub iga kuu kolmanda või neljanda nädala neljapäeval võimalust heita pilk ühe kogu erinevatesse soppidesse. Üritusi viivad läbi kogude osakonna töötajad, kes toovad vaatajate ette nii oma erilisi lemmikuid kui ka kõige värskemalt kogusse soetatud teoseid. Samuti saab teada palju huvitavat sellest, millist tööd muuseumi kogudes tegelikult tehakse.

Esimesel üritusel, 23. oktoobril, näitab muuseumi peavarahoidja Mare Joonsalu, kuidas on võimalik panna meie kogude põhjal kokku oma unistuste näitus. Selleks tutvustab ta mitmete näidete abil muuseumide veebivärava poolt pakutavaid võimalusi. Oodatud on nii kunsti- kui muuseumihuvilised.

Üritusel osalemine muuseumi piletiga.


Muuseumipoe üritus „Milleks kunstiraamatud?“

Raamatupood-3

30. oktoobril kell 17.15 kõnelevad Tartu Kunstimuuseumis põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiuminoortele kunstiraamatute lugemisest humanitaarteaduste tudengid.

Millal võiks alustada kunstiraamatute lugemisega? Kas kunstiraamatud on ainult kunstnikele, kunstiteadlastele ja -ajaloolastele? Kas kunstiraamatul on kohta koolis käiva inimese riiulis või õlakotis?

Kahtlemata on kunstiraamatud lugemiseks ja lehitsemiseks laiemale huviliste ringile, sealhulgas alla 20aastastele noortele. Mis juhtub aga siis, kui riiul on tühi, pole aimugi, mis on huvitav ja hea, kuid kihk end kunstimaailmaga kurssi viia on rahutukstegevalt suur? Üheks võimaluseks on lugeda ajakirjanduses ilmuvaid arvustusi või rääkida sõpradega. Veel üheks võimaluseks on tulla 30. oktoobril kell 17.15 Tartu Kunstimuuseumi raamatupoodi, kus tutvustavad oma kõige südamelähedasemaid kunstiraamatuid humanitaarteaduste tudengid, sest ka nemad olid veidi aega tagasi sarnase küsimusega silmitsi.

Tartu Kunstimuuseumi raamatupood asub kunstimuuseumi näitusemajas aadressil Raekoja plats 18 (sissepääs Kompanii tänava poolsest uksest).

Üritus on tasuta.

Lisainfo:

Uku Peterson

58243008

ukupeterson@gmail.com


NÄITUS „LOODUSMAAGIA. MÜSTILISED HETKED EESTI KUNSTIS“ ON 17. OKTOOBRIL SEOSES TÜ SÜGISKOOLIGA KÜLASTAJATELE AJUTISELT SULETUD! VABANDAME!

TÜ kunstiajaloo osakonna Sügiskool „Kunst ja ilu“

koostöös TÜ kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumiga

sügiskool

Foto: Jaanus Samma 2014

Toimumisaeg: 16. – 17. Okt 2014

Toimumiskoht: I päev TÜ kunstimuuseumis ja II päev Tartu Kunstimuuseumis

Kahepäevane intensiivseminar käsitleb ilu mõistet esteetika- ja kunstiajaloos.

Eraldi teemablokina on vaatluse all meheilu ideaal klassikalises kunstitraditsioonis ning selle kõrghetked 18. ja 19. sajandi vahetusel, kui toimus ka Tartu ülikooli taasavamine, hooneansambli väljaehitamine ja kunstimuuseumi rajamine.

Seminari teisel päeval jõutakse kunstnike, kuraatorite ja kunstikriitikute vestlusringis välja ilu tähenduse(tuse) analüüsini kaasajas.

Seoses seminari II päeva toimumisega Raekoja plats 18 II korruse näitusesaalides, on selle korruse näitus “Loodusmaagia. Müstilised hetked Eesti kunstis” reedel tavakülastajatele suletud!

TÜ üliõpilastele registreerimine ÕISis (õppeaine FLAJ.05.159), teistele meilil kadi.polli@ut.ee. Kõik huvilised on teretulnud!

-

II PÄEVA KAVA

11.15–11.20 Tervitus

11.20–12.00 prof em Jaak Kangilaski, 20. sajandi esteetilised murrangud.

12.00–12.30 Liisa Kaljula (Eesti Kunstimuuseum), Ilu mõiste teisenemisest modernismis: kõiges on süüdi romantikud.

12.30–13.00 Kohvipaus

13.00–13.30 Tõnis Tatar (Tartu Ülikool), Kunst ja ilu. Stseene ühest abielust.

13.30–14.00 Kadri Asmer (Tartu Kunstimuuseum), Ilu tähendus ja positsioon neokonservatismi mõistes.

14.00–15.00 Lõunapaus. Ringkäik Tartu Kunstimuuseumi näitustel, vt www.tartumus.ee

15.00–15.30 Eha Komissarov (Eesti Kunstimuuseum), Kas katkestus on pöördumatu? Mis juhtub ilumõistega, kui kunst väljub esteetilistest raamidest?

15.30–16.00 Margus Tamm (Eesti Kunstiakadeemia), Eesti Rahva Muuseumi ekspositsiooni kujundusest

16.00–16.30 Johannes Saar (Tartu Ülikool), Stiilne mees teab mis on hea kunst. Majandusliku eliidi kunstitarbimise mustrid Eesti erameedias “Äripäeva” kuulisa “Gentleman” näitel. Väljavõtteid tekstianalüüsidest.

16.30 Diskussioon

Info ja registreerimine:
Kadi Polli, kadi.polli@ut.ee


Korporatsioonide ERI Tartu Kunstimuuseumis!

korporatsioonide eri

Tartu Kunstimuuseum soovib teha rohkem huvitavat koostööd Tartu tudengitega. Sel aastal oleme valinud sihtrühmaks ülikoolilinna ühed olulised kultuurikandjad ja kutsume sügispäevade ajal muuseumisse külla korporatsioonide ja üliõpilasseltside esindajaid.

Üritus leiab aset 16. oktoobril algusega kell  18 aadressil Raekoja plats 18 ning seda saadab DJ Aku Mariga poolt mängitav mõnus muusika ning joogid ja suupisted. Üritusel toimub võistluslik orienteerumine näitustel ning vestlusring, kus korporantidele tutvustatakse muuseumi poolt pakutavaid võimalusi ning arutatakse selle üle, mil moel võiks toimuda muuseumi ja korporatsioonide vaheline partnerlus. Üritus on tasuta. Igast korporatsioonist või üliõpilasseltsist on oodatud kolm kuni viis esindajat.

Oma osalusest palume teada anda hiljemalt 14. oktoobriks aadressil hannaliis@tartmus.ee .

Iga osalev korp! saab 3 tasuta pääset muuseumisse!

Ürituse kava

18.00 tervitusjoogid ja suupisted

18.15 korporatsioonidevaheline orienteerumisvõistlus muuseumi näitustel. Preemiaks rikkalik komplekt raamatuid ja meeneid TKMi muuseumipoest!

19.00 vestlusring „Kuidas saab Tartu Kunstimuuseum olla atraktiivsem korporatsioonidele?“

Jälgige meie tegevusi Facebookwww.facebook.com/tartmus ja Instagramhttp://instagram.com/tartukunstimuuseum vahendusel.

Üritust toetab Liivimaa Pagar!


Neljapäeva õhtud Tartu Kunstimuuseumis!

Neljapäeva õhtuti on põhjust seada sammud Tartu Kunstimuuseumisse, kuna sellel päeval toimuvad muuseumis põnevad ja eripalgelised üritused ning muuseum on avatud kuni 21.00.

Uuel sügishooajal algavad kaks teineteist täiendavat üritusteseeriat „Muuseumi akadeemia“ ning „Kogu lugu!“. Paralleelselt jooksvate seeriate eesmärk on taaskohtuda kohaliku kunstiajaloo põhiteemadega ja tutvustada seejuures ka muuseumi kogusid. Lisaks loenguseeriale „Muuseumi akadeemia“ ja kunstikogu tutvustavale kohtumistetsüklile „Kogu lugu!“ toimub iga kuu üks äsja avatud raamatupoega seonduv üritus. Kavast ei ole kadunud ka traditsioonilised giidituurid, mis pakuvad näitusekülastusele täiendavat sissevaadet.

„Muuseumi akadeemia“

Üldhariduslik loenguseeria „Muuseumi akadeemia“ keskendub 20. sajandi II poole kunstiajaloole, võttes igal korral ette ühe olulise teema või meediumi. Seeläbi antakse põnev ülevaade siinsest kunstiajaloost ja selle seostest samal ajal maailmas toimunuga. Loengud leiavad aset iga kuu esimese või teise nädala neljapäeva õhtul ning neid viivad läbi tuntud ja tunnustatud kunstiloolased.

Esimene loeng toimub juba 2. oktoobril kell 18.00, mil meie kogude kuraator ja suurepärane lektor Tiiu Talvistu võtab vaatluse alla maalikunsti arengud. Loengut illustreerivad püsinäitused „Loodusmaagia. Müstilised hetked eesti kunstis“ ning „Valge maika“. Oodatud on nii kunstivaldkonnaga juba kokku puutunud huvilised kui ka need, kes selle teemaga esmakordselt tutvust teevad.

„Kogu lugu!“

Muuseumi kogudele keskenduv sari „Kogu lugu!“ pakub iga kuu kolmanda või neljanda nädala neljapäeval võimalust heita pilk ühe kogu erinevatesse soppidesse. Üritusi viivad läbi kogude osakonna töötajad, kes toovad vaatajate ette nii oma erilisi lemmikuid kui ka kõige värskemalt kogusse soetatud teoseid. Samuti saab teada palju huvitavat sellest, millist tööd muuseumi kogudes tegelikult tehakse.

Esimesel üritusel, 23. oktoobril, näitab muuseumi peavarahoidja Mare Joonsalu, kuidas on võimalik panna meie kogude põhjal kokku oma unistuste näitus. Selleks tutvustab ta mitmete näidete abil muuseumide veebivärava poolt pakutavaid võimalusi. Oodatud on nii kunsti- kui muuseumihuvilised.

Oktoobrikuu ürituste kava

2.10 kell 18.00 „Muuseumi akadeemia“ Tiiu Talvistuga

9.10. Kl 18.00 giidituurid Pilvi Takala isiknäitusel “Rõivad ja rühid” ning püsinäitustel „Loodusmaagia. Müstilised hetked Eesti kunstis“ ja „Valge maika“

11.10. Kl 12.00 Kultuuriasutuste visuaalse identiteedi teemaline seminar Tartu Uues Teatris, kus peavad lühiettekandeid kogenud disainerid ning toimub avatud arutelu. Lisaks kuulutatakse välja disainerite koosseis, kes töötavad välja Tartu Kunstimuuseumi uue visuaalse identiteedi.

16.10. Kl 18.00 Korporatsioonide ERI

17.10. Kl 11.00 TÜ kunstiajaloo osakonna Sügiskooli „Kunst ja ilu“ II päev. Sügiskool toimub koostöös TÜ kunstimuuseumi ja Tartu Kunstimuuseumiga. Kahepäevane intensiivseminar käsitleb ilu mõistet esteetika- ja kunstiajaloos. TÜ üliõpilastele registreerimine ÕISis (õppeaine FLAJ.05.159), teistele meilil kadi.polli@ut.ee. Kõik huvilised on teretulnud!

20.-22.10. Laste linnalaager KOLM PÄEVA KUNSTIMUUSEUMIS, kus uuritakse iga päev ühte muuseumis avatud näitust, mängitakse põnevaid mänge ja luuakse ise kunsti. Lisainfo kristel@tartmus.ee.

23.10. Kl 18.00 „Kogu lugu!“ peavarahoidja Mare Joonsaluga

30.10. Kl 18.00 Tähelepanu muuseumi raamatupoel!

Neljapäevaõhtustel üritustel osalemine muuseumi piletiga

Tere tulemast!

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont

näituste osakonna koordinaator

hannaliis@tartmus.ee

744 1920


Kultuuriasutuste visuaalse identiteedi teemaline seminar 11. oktoobril Tartu Uues Teatris

visuaalse id seminar

Neoliberaalse kapitalismi tingimustes on ühtviisi turul ja konkureerivad klientide pärast nii kaubamajad kui kultuuriasutused. Kuidas tõmmata tähelepanu oma muuseumile-teatrile-festivalile paljude toodete, teenuste, brändide ja kampaaniate reklaamist kubisevas avalikus ruumis? Milline peaks olema ühe kultuuriasutuse visuaalne identiteet? Kuidas end positsioneerida avalikus sfääris nii plakatitulpadel kui sotsiaalmeedias?

Olete oodatud kultuuriasutuste visuaalse identiteedi teemalisele seminarile, mis toimub Tartu Uue Teatri väikeses saalis laupäeval, 11. oktoobril algusega kell 12.00. Seminaril peavad lühiettekanded disainerid Jaan Evart, Mikk Heinsoo, Karri Kaljend, Ionel Lehari, Dan Mikkin, Kaarel Nõmmik, Oskar Viires ja Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna õppejõud. Seejärel toimub avatud arutelu, mis toob kokku nii tegijad kui tellijad. Lisaks kuulutatakse välja disainerite koosseis, kes töötavad välja Tartu Kunstimuuseumi uue visuaalse identiteedi.

Seminaril osalemisest palume teada anda hiljemalt 9. oktoobriks aadressil hannaliis@tartmus.ee.

Pärast seminari lõppu kl 17.00 on huvilised oodatud giidituurile Tartu Kunstimuuseumisse, Pilvi Takala näitusele “Rõivad ja rühid”.

Ürituse kava

12.00 kogunemine ja tervituskohv

12.15 sissejuhatus Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artelilt ja näituste osakonna koordinaator Hanna-Liis Kondilt

12.30 ettekanded visuaalse identiteedi loomisest erinevate kultuuriasutuste näidetel

Dan Mikkin “Eesti Kunstimuuseum ja Tartu Ülikooli muuseumid”, Ionel Lehari “Arhitektuurikeskus”, Oskar Viires ja Karri Kaljend “Okupatsioonide Muuseum”, Jaan Evart “Kultuuriasutuste visuaalsest identiteedist Hollandi institutsioonide näitel”, Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik “Graafilisest disainist kultuurivaldkonnas – ideaalid ja tegelikkus”, Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti õppejõud

14.30 paneeldiskussioon

15.00 kuulutatakse välja disainerite koosseis, kes töötavad välja Tartu Kunstimuuseumi uue visuaalse identiteedi!

17.00 giidituur Tartu Kunstimuuseumis Pilvi Takala näitusel “Rõivad ja rühid”

Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Uus Teater

Tere tulemast kaasa mõtlema,

Teie Tartu Kunstimuuseum

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont

Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna koordinaator

hannaliis@tartmus.ee

744 1920


Kuldne püstak avaneb!

25. septembril avab Tartu Kunstimuuseum uue kuue saanud hariduskeskuse ning Lõuna-Eesti suurima kunstiraamatute poe.

TKM_Kuldne pystak_avamine_flaier_A6 (2)

Ürituse kava:

Kell 16.00 toimub hariduskeskuse pidulik avamine kringli ja kohviga. Sellele järgneb infotund õpetajatele ning huvijuhtidele, kus tutvustatakse muuseumi näituse- ja haridusprogramme. Oma osalusest infotunnis palume teada anda hiljemalt 22. septembriks aadressil kristel@tartmus.ee.

Kell 17.00 toimub ringkäik muuseumis avatud näitustel:  „Loodusmaagia. Müstilised hetked Eesti kunstis“, „Valge maika“, Pilvi Takala isiknäitus “Rõivad ja rühid”.

Kell 18.00 avatakse muuseumi I korrusel pidulikult Lõuna-Eesti suurim kunstiraamatute pood. Avamise meeleolu hoiab üleval muuseumi oma DJ ning sellele järgnevad kirjastuste raamatuesitlused. Poe avamisel toimub ka raamatuloos!

Täname: Uku Peterson, Angela Adamson, Ülikooli Kohvik, Lehe pruulikoda

Tere tulemast!


Pilvi Takala isiknäitus “Rõivad ja rühid”

Neljapäeval, 4. septembril kl 17.00 avatakse Tartu Kunstimuuseumis Pilvi Takala isiknäitus “Rõivad ja rühid”. Väljas on valik sekkuvate performance’ite dokumentatsioone, vahetult enne avamist kl 15.30 toimub vestlus kunstnikuga.

Tartu Kunstimuuseumis on kujunemas traditsiooniks näidata oma kogude ja eesti kaasaegse kunsti kõrval ka naaberriikide kunstiskeene olulisemaid tegijaid. Sel aastal oleme tutvustamiseks valinud Pilvi Takala, kes on üks omanäolisemaid ja produktiivsemaid noorema põlvkonna kunstnikke rahvusvahelisel kaasaegse kunsti väljal.

Soomest pärit Pilvi loomingu peamiseks meetodiks on performatiivsed sekkumised erinevate kogukondade argistesse rituaalidesse ning nende kaudu avaliku ruumi ja valitsevate suhtumiste eksperimentaalne uurimine. Ta on osavalt sisse imbunud nii kallite erakoolide õpilaste hulka kui ka proovinud elukutselise pokkerimängija elu. Vahel võib pealtnäha tühine žest viia konfliktsituatsiooni või vastasseisuni, vahel aga annab põneva sissevaate kogukonna hoiakutesse ja käitumismustritesse. Kunstniku sekkuvad žestid on enamasti hoolikalt lavastatud-häälestatud sündmused, mille dokumentatsioonidest näitusesaalis osa saame.

Näitus Tartu Kunstimuuseumis on Pilvi Takala esimene suurem muuseumi kontekstis aset leidev isiknäitus ning muuseumil on suur au ja heameel kunstnikku võõrustad ja tema töid esitleda.

Pilvi Takala (sünd 1981 Helsingis, elab ja töötab Helsingis ja Istanbulis) on lõpetanud Helsingi kunstiakadeemia ning töötanud Rijksakademies, Amsterdamis. Alates 2004. aastast osaleb aktiivselt rahvusvahelises kunstielus, mh isiknäitused järgmistes kunstiinstitutsioonides: Bonniers Konsthall, Stockholm (2013), Kunsthalle Erfurt (2012), SKOR, Amsterdam (2010), Kiasma, Helsingi (2009). Tema teoseid on eksponeeritud üle maailma, mh MoMA PS1, New York (2013), Palais de Tokyo, Pariis (2013), 53. October Salon, Belgrad (2012), 4th Bukaresti Biennaal (2010), 5. Berliini Biennaal (2008), 9. Istanbuli Biennaal (2005). Emdash Awardi (Frieze London) laureaat. www.pilvitakala.com

Näitusega “Rõivad ja rühid” kaasneb samanimeline Pilvi Takala töid ja tegemisi tutvustav buklett, 32 lk, eesti ja inglise keeles.

Tartu Kunstimuuseum tänab koostöö eest kunstnik Pilvi Takalat ja tema perekonda.

Näituse kuraator: Rael Artel

Näituse ja bukleti kujundaja: Epp Õlekõrs

Näituse toimkond: Hanna-Liis Kont (koordinaator); Arvi Kuld, Kristjan Nagla, Reimo Võsa-Tangsoo (tehnikud), Angela Adamson (vabatahtlik)

Tänud: Vanessa Carlos, Naomi Pearce, Will Rees ja Carlos/Ishikawa, London

Toetajad:  Eesti Kultuurkapital, Frame Visual Art Finland

Näitus „Pilvi Takala. Rõivad ja rühid” jääb Tartu Kunstimuuseumi 1. korrusel avatuks 2. novembrini 2014.

Tere tulemast muuseumi!NÄITUSE VAHETUSEGA SEOSES ON MUUSEUM AJUTISELT SULETUD!

Avame uksed 3. septembril kell 11.00 (II korrus “Loodusmaagia. Müstilised hetked Eesti kunstis”, III korrus “Valge maika”) ja 4. septembril kell 15.30 (I korrus Pilvi Takala isiknäitus “Rõivad ja rühid”).


Töökuulutused!
Tartu Kunstimuuseum vajab inimest, kes armastab kunsti!

Otsime energilist ja toredat muuseumipedagoogi, kes õpetaks nii lapsed kui täiskasvanud kunstist aru saama ja näitusi nautima!

Töö kirjeldus:
Muuseumipedagoog vastutab muuseumi haridusprogrammide koostamise, reklaami ja läbi viimise eest.

Parim kandidaat:
On kõrgharidusega kunstiõpetaja, kunstiajaloolane või kunstnik

On asjatundlik, koostöövalmis, leidlik ja armastab kunsti ja publikut

On hea stressitaluvusega
Huvitub muuseumitööst

Muuseum pakub:
Stabiilset töökohta ja põnevat tööd

Eneseteostusvõimalust ja erialast karjääri

Koolitus- ja arenguvõimalusi

35-päevast puhkust
Brutopalka 700.- eurot kuus

Tööle asumise aeg: 01. september 2014
Töö tüüp: täistööaeg, lepinguline

Kandideerimise tähtaeg: 25. august 2014
Kandideerimise materjalid: CV, motivatsioonikiri, visioon muuseumi hariduskeskuse tööst

Lähem info ja kontakt: 734 1050, ruta@tartmus.ee

Otsime asjatundlikku ja energilist kaasaegse kunsti kogu hoidjat, kes saaks vajadusel hakkama ka näituste koordineerimise ja kureerimisega!


Töö kirjeldus:
Kaasaegse kunsti kogu hoidja vastutab igapäevaselt kiiresti kasvava kogu korrashoiu ja kommunikeerimise, samuti kunstivaldkonna populariseerimise eest.


Parim kandidaat:
Osaleb aktiivselt kunstielus
On kõrgharidusega kunstiteadlane või kunstnik
On asjatundlik, koostöövalmis, leidlik ja armastab kaasaegset kunsti
Omab kaasaegse kunstiga töötamise kogemust
On hea stressitaluvusega
Huvitub muuseumitööst

Muuseum pakub:
Stabiilset töökohta ja põnevat tööd
Eneseteostusvõimalust ja erialast karjääri
Koolitus- ja arenguvõimalusi
35-päevast puhkust
Brutopalka 700.- eurot kuus

Tööle asumise aeg: 01. september 2014
Töö tüüp: täistööaeg, lepinguline

Kandideerimise tähtaeg: 25. august 2014
Kandideerimise materjalid: CV, motivatsioonikiri, näituseprojekti ideekavand

Lähem info ja kontakt: 734 1050, ruta@tartmus.ee


Arheoloogiafestivali publikuprogramm

Juuli

10.07
17:30 Maria Arusoo giidituur näitusel

August

07.08
18:00 giidituur Raekoja platsil (koostöös Tartu Linnamuuseumiga)
18:30 kuraator Maria Arusoo tutvustab näitust ja koos kunstnik Anu Vahtraga räägitakse kohaspetsiifilise teose „Illusioon, moonutatud perspektiiv, tasakaalu puudumine, teine dimensioon“ loomisest
+ slaidikava „Viltune maja vanadel fotodel“

13.08–15.08
Laste linnalaager TKMis „Teeme ise näituse“
Augusti keskpaigas korraldab Tartu Kunstimuuseum lastele kolmepäevase linnalaagri, kus tutvutakse mänguliste tegevuste kaudu muuseumi ülemajalise näitusega „Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist“ ning luuakse näituse eeskujul ka ise väike väljapanek.

14.08
18:00 Arheoloogiafestivaliga kaasneva kogumiku „Entry Points. Stories of the Leaning House“ lugemisgrupp. Kogumikus on avaldatud Anu Vahtra visuaalne essee „Museum 1-5“ ning Kaisa Eiche, Ragnar Helgi Ólafssoni, Tanel Randeri ja Valentinas Klimasauškase esseed, proosa ja luule. Trükis on müügil Tartu Kunstimuuseumis ning Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses.

Augusti teises pooles on oodata veel huvitavaid üritusi!

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont (Tartu Kunstimuuseum)
hannaliis@tartmus.ee

Maria Arusoo (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)
maria@cca.ee
www.cca.ee


Tartu Kunstimuuseumi kaasabil avatakse 10. juunil Jaani Kirikus näitus “Wish Fulfilled”.

Kunstnikud: Kalev Mark Kostabi, Indrek Paul Kostabi, Tony Esposito

Olete oodatud NELJAPÄEVAL, 10. juulil 2014 kell 18.00 näituse avamisele Jaani kirikus. Näitus jääb avatuks 10. juulist – 31. augustini 2014.
Kalev Mark Kostabi, tema vend Indrek Paul Kostabi ning mõttekaaslane Tony Esposito − kõik kolm on kunstnikud ja samal ajal ka muusikud. Neid avangardseid “punk-mehi” ühendab paljuski sarnane maailmavaade. Välja on pandud valik viimase 15 aasta loomingust. Tegemist on müüginäitusega, mis jääb avatuks augusti lõpuni. Näituse- või kontserdikülastajatel on võimalus meelepärane maal omandada.

Kalev Mark Kostabi (s 1960) on eesti päritolu Ameerika kunstnik ning helilooja, kelle loomingu lähtealuseks on maailmaklassika, massikultuur, new age´i põhimõtted ja nüüdisaja tehnoloogilised võimalused. Kunstnik kujutab humoristlikult ja elujaatavalt inimese tinglikkust kõrgtehnoloogia- ja infoühiskonnas ning võõrandunud inimsuhteid. Tema maalid kujutavad sageli näotuid figuure sürreaalsetes keskkondades.

Indrek Paul Kostabi (s 1962) on eesti päritolu Ameerika kunstnik, muusik ja produtsent. Pauli töid iseloomustab punk-ekspressionistlik stiil, milles ta kõige enam kujutab vaevatuid, metsikuid ja psüühiliselt laastatud autoportreesid, mis kujutavad tema enda sisemisi hirme. Ta on visuaalne uurija, kes on tihedalt seotud keskkonnaga, mis teda ümbritseb. Väljendusviisiks on enamasti segatehnika, mille hulka kuulub nii õli-, guašš- kui akrüülvärv, tušš, markerid ning kollaaž ettejuhtuvatest asjadest.

Tony Esposito on (s 1950) on Itaalia muusik, löökpilli mängija, trummar ning produtsent. Enamasti on tema tööd psühhedeelsed, mida iseloomustavad intensiivsed värvikombinatsioonid, iseloomulikud voolavad vormid ning müstilisus. Palju on kasutatud mustreid, korduvaid ja peegeldatud detaile ning võib leida ka sugemeid põlisrahvaste kunstist.

Korraldajad: festival Klaaspärlimäng, Jaani kirik.
Tehniliste lahenduste eest on vastutav Tartu Kunstimuuseum – eriline tänu Nele Ambosele!

Lisainfo:
Nele Ambos
nele@tartmus.ee


19.06.–24.08.2014 on Tartu Kunstimuuseumis üleval näitus „Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist“.

“Arheoloogiafestival – kihistusi pildist ja ruumist” tõukub kinnisideelisest suhtest oleviku “viltuste” olukordade vastu ja püüab neid reflekteerida, heites pilgu aja ja ruumi erinevatesse kihistustesse. Küsimuse alla seatakse representatsiooni olemus – maailma ja selle kujutamise keerukus. Näitus kulgeb läbi erinevate tasandite, dekonstrueerides füüsilise ja vaimse ruumi, püüdes arheoloogilise meetodi abil jõuda lähemale teadmisele, kuidas maailma kujutada või kas see üldse võimalik on. Näituse mõtestamisel on määravaks sisemise ja välimise, pärismaailma ja muuseumimaailma dialektiline suhe.

Arheoloogiafestival keskendub mälu, ajaloo ja ajalooliste narratiivide mõistetele. Siin kohtuvad linn ja muuseum, paljastatakse näitusemaastiku kihistused, kuhu kuuluvad kunst, vaataja ja arhitektuur, ning lõpuks ühinevad eluga lahutamatult loodus ja kunst. Vaatluse all on koha ja mälu omavaheline suhe ning ruumilise ja esteetilise kogemuse mõju inimese identiteedile. See näitus on rännak läbi muuseumi maastiku, mis toob nähtavale tänase päeva arheoloogia – mineviku ja tuleviku ühtekukkumise – kus selgub, et aeg on korraga mööduv ja lenduv ning ladestuv ja kuhjuv.

Näitusega kaasneb publikatsioon “Entry Points. Stories of the Leaning House”. Kogumikus on avaldatud Anu Vahtra visuaalne essee “Museum 1-5″ ning Kaisa Eiche, Ragnar Helgi Ólafssoni, Tanel Randeri ja Valentinas Klimasauškase esseed, proosa ja luule. Raamatu kujundas Mikk Heinsoo.

Näituse tiim: Marika Agu (koordinaator); Mikk Heinsoo (graafiline disainer); Tõnu Narro, Kaarel Narro, Kristjan Nagla, Olavi Sander, Arvi Kuld (installatsioon); Hanna-Liis Kont, Solveig Jahnke, Ruta Rannu (kommunikatsioon ja avamine); Sten Ojavee, Rebeka Põldsam (kuraatori assistendid); Ago Teedema (raamimine), Nele Ambos (konservaator); Kadri Asmer (graafika kogud). Suur tänu ka Tartu Kunstimuuseumi direktorile Rael Artelile.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kulturkontakt Nord

Täname: Sprüth Magers, Victoria Miro, Museum Morsbroich, Studio Elmgreen & Dragset, Galerie Perrotin, Eesti Kunstimuuseum, KLG Eesti, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu Ülikooli Kunstimuuseum, Tartu Ülikooli Botaanikaaed, Trükimuuseum, Tartu Kõrgem Kunstikool, MTÜ Fotokunstnike Ühendus, Kulbert AS, Pelltech OÜ, AS Kemmerling, Pepler Hostel, Pallas Hotell, Hansabuss AS, AS Salvest, AS A. Le Coq, Eesti Maaülikooli Polli Aiandusuuringute Keskus, LTT, Eesti Teatriliit, Anneli Elme, Viktor Gurov, Vesa Humalisto, Ester Kannelmäe, Elin Kard, Rachel Kinbar, Helle Kont, Märt-Matis Lill, Triinu Meres, Martin Rünk, Sanne Sild, Taavi Suisalu, Timo Toots, Kristiina Tuubel, Reimo Võsa-Tangsoo ja kõiki, kes on aidanud projektil teoks saada!