Loe edasi
Tartu Kunstimuuseum DOKUMENDIREGISTER   IN ENGLISH 
Avaleht Ajalugu Näitused Üritused Haridus Trükised Kogud Virtuaalnäitus
Kunstimuuseum administratsioon Vallikraavi 14
Maalikogu
Joonistuste kogu
Graafikakogu
Skulptuurikogu
Akvarellikogu
Foto- ja videokogu
Raamatukogu
Arhiiv
Ostud 2010-2012
Näitused TKMi Viltuses majas
Tartu, Raekoja plats 18
Telefon: 744 1080
744 1920
Raamatukogu
Tartu Kunstimuuseumi raamatukogu sisaldab üle 27 000  trükise, millest enamuse moodustab kunstialane kirjandus. Lisaks oleme komplekteerimisel püüdnud hõlmata ka lähedasi valdkondi nagu filosoofia, esteetika, kultuurilugu, ajalugu, museoloogia jm.

Uurijate jaoks pakub meie kogu rikkalikku valikut näituste katalooge ja perioodika väljavõtete arhiivi, mis teistes Tartu raamatukogudes sellisel määral pole esindatud. Kogu algaastate aegadest on säilinud huvitavaid rariteete nagu näiteks Hupeli "Topographische Nachrichten Lief-  und Estland" 1777 või  Bunge "Est- und Livländische Brieflade" 1856.

Perioodikast on lisaks eestikeelsetele kunstiajakirjadele saadaval  ajakirjad Frieze, Mousse Magazine, Art News, Flash Art, Artforum. Säilitanud oleme ka valiku nõukogudeaegset venekeelset perioodikat.

Raamatukogu põhiosa paikneb muuseumi hoidlamajas Vallikraavi 14. Väike osa kunstipedagoogilist ja dubleerivat kirjandust on koondatud Raekoja platsi näitusemaja kunstipedagoogika kabinetti ja seda kasutatakse kohapeal vastavatel üritustel. 

Põhikogusse kuuluvat kirjandust laenutame valikuliselt koju kaasa, kusjuures laenu tähtaegade suhtes lepime kokku individuaalselt, püüdes leida kompromissi kasutaja vajadustega. See on meie kogu eelis võrreldes paljude teiste raamatukogudega.

Meie raamatukogu on uuemas osas kantud elektronkataloogi URRAM, pidevalt toimub vanema kirjanduse sisestamine. Trükistega saab tutvuda aadressil www.lugeja.ee/Avalik.

Lisaks trükistele kuulub meie raamatukogu koosseisu ka fotokogu (23 166 säilikut), negatiivide kogu (11 761 säilikut), suurte slaidide kogu (518 säilikut) ja fotoplaatide kogu (58 säilikut).

Raamatukogu on avatud E--N,  kell 10--15. Külastamine on soovitav eelnevalt kooskõlastada telefonil 734 1050 või aadressil kellaviietee@gmail.com

Raamatukoguhoidjat asendab hetkel Anna-Maria Saar
majutab
offline.ee